Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement

PREP SOFTBALL: Thursday's results

Email Sign up for Breaking News Alerts
sports Grand Forks,North Dakota 58203 http://www.grandforksherald.com/sites/all/themes/grandforksherald_theme/images/social_default_image.png
Grand Forks Herald
(701) 780-1123 customer support
PREP SOFTBALL: Thursday's results
Grand Forks North Dakota 375 2nd Ave. N. 58203

Prep softball

Minn. class A

In North Mankato, Minn.

Thursday’s quarterfinals

Advertisement
Advertisement

Cherry 1, Browerville 0

New Ulm Cathedral 13, New York Mills 0

Edgerton/Southwest Minn. Christian 4, Kenyon-Wananmingo 0

New Life Academy of Woodbury 11, Norman County 0

Championship semifinals

New Ulm Cathedral 3, Cherry 0

New Life Academy of Woodbury 3, Edgerton/Southwest Minn. Christian 0

Consolation semifinals

New York Mills 4, Browerville 1

Kenyon-Wanamingo 13, Norman County 12

Today’s games

Championship

New Ulm Cathedral vs. New Life Academy of Woodbury, 2 p.m.

Third place

Cherry vs. Edgerton, 11 a.m.

Consolation championship

New Yorks Mills vs. Kenyon-Wanamingo, 9 a.m.

Minn. class AA

In North Mankato, Minn.

Thursday’s quarterfinals

Rockford 1, New Ulm 0

LeSueur-Henderson 4, St. Anthony Village 2

Kasson-Mantorville 4, Hermantown 1

Hawley 6, Staples-Motley 2

Championship semifinals

LeSueur-Henderson 1, Rockford 0

Kasson-Mantorville 10, Hawley 0

Consolation semifinals

St. Anthony Village 8, New Ulm 6

Staples-Motley 3, Hermantown 2

Today’s games

Championship

LeSueur-Henderson vs. Kasson-Mantorville, 1 p.m.

Third place

Rockford vs. Hawley, 11 a.m.

Consolation championship

St. Anthony Village vs. Staples-Motley, 9 a.m.

Minn. class AAA

In North Mankato, Minn.

Thursday’s quarterfinals

Lakeville South 2, Orono 1

Anoka 5, Becker 1

Maple Grove 6, New Prague 0

North 2, Bloomington Jefferson 1

Championship semifinals

Lakeville South 11, Anoka 0

Maple Grove 4, North 1

Consolation semifinals

Orono 4, Becker 1

Bloomington Jefferson 3, New Prague 1

Today’s games

Championship

Lakeville South vs. Maple Grove 1:30 p.m.

Third place

Anoka vs. North, 11 a.m.

Consolation championship

Orono vs. Bloomington Jefferson, 9 a.m.

Advertisement
Advertisement
Advertisement